HOME ZAŁATW BIERZMOWANIE

Bierzmowanie

Przyjęcie darów Ducha Świętego, to tak zwany Sakrament Dojrzałości i… Sakrament oficjalnego pożegnania z Kościołem.

W naszej parafii chcemy, by ta druga nazwa nigdy nie musiała zostać użyta – dlatego pamiętaj, że przyjęcie tego Sakramentu to tylko i wyłącznie Twoja decyzja. Nie podejmuj jej ze względu na babcię, czy rodziców – usiądź i ze spokojem zastanów się, czy to właśnie Twój czas.

Bierzmowanie to wspaniałe narzędzie do tego, by stać się doskonalszą osobą - światło Ducha Świętego Ci w tym pomoże. Każdy, podczas Bierzmowania, potrzebuje świadka – osoby, która będzie przy Tobie podczas przyjmowania Sakramentu. To świetna okazja, aby poprosić swój autorytet o towarzyszenie Ci w tym ważnym dniu. Może to być dziadek, mama albo przyjaciel, który jest dla Ciebie wzorem! Najpiękniejszym owocem Bierzmowania powinna być przede wszystkim mocniejsza wiara – dlatego tak ważne jest, by decyzję o jego przyjęciu podjąć samodzielnie.

Jeżeli masz jakieś pytania lub chcesz dowiedzieć się, jak będzie wyglądało przygotowanie do tego Sakramentu, przyjdź do nas!